ADÜ’NÜN BİLDİRİLERİ ULUSAL KONGREDE EN İYİLER ARASINA GİRDİ

0
285

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) öğretim üyelerinin hazırladığı bildiriler, ulusal kongrede en iyiler arasında yer aldı.
Adnan Menderes Üniversitesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Serdar Koca ve Doç. Dr. Yücel Başımoğlu Koca’nın çalışmaları Sağlık Bakanlığı, Karadeniz Teknik Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi ve Çukurova Üniversitesi tarafından 26-30 Ekim 2015 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen uluslararası katılımlı Ulusal Su ve Sağlık Kongresi’nde en iyi 15 sözlü bildiri arasında yer aldı.
ADÜ Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim üyesi Prof. Dr. Serdar Koca’nın, Şifa Türkoğlu, Lütfiye Gencer ve Melike Özdemir ile birlikte yürüttüğü “Zeytin Karasuyunun Genotoksik Etkisinin Allium Test Yöntemiyle Araştırılması” başlıklı çalışması ile Doç. Dr. Yücel Başımoğlu Koca’nın,Yasemin Adalı ile birlikte yürüttüğü “Büyük Menderes Nehri’nden Yakalanan Balıkların Bazı Dokuları Üzerine Kirliliğin Etkileri: Histopatolojik Bir Araştırma” isimli çalışmaları; Sağlık Bakanlığı, Karadeniz Teknik Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi ve Çukurova Üniversitesi tarafından düzenlenen Uluslararası Katılımlı Ulusal Su ve Sağlık Kongresi’nde en iyi 15 sözlü bildiri arasında yer alarak, büyük bir başarıya imza attı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz