ADÜ’NÜN YABANCI ÖĞRENCİLERİ KAYNAŞTI

0
364
ADÜ’NÜN YABANCI ÖĞRENCİLERİ KAYNAŞTI ADÜ’NÜN ULUSLARARASI ÖĞRENCİLERİ ORYANTASYON PROGRAMINDA BİR ARAYA GELDİ

ADÜ’NÜN ULUSLARARASI ÖĞRENCİLERİ ORYANTASYON PROGRAMINDA BİR ARAYA GELDİ

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Uluslararası Öğrenci Ofisi’nin düzenlediği Uluslararası Öğrenci Oryantasyon Günü, ADÜ Atatürk Kongre Merkezi Miletos Salonu’nda gerçekleşti.
Samimi bir ortamda gerçekleşen uluslararası öğrenci buluşmasına ADÜ Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan’ın yanı sıra Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Recai Tunca, Prof. Dr. Törün Özer ve Prof. Dr. Mustafa Ali Sarılı, Genel Sekreter V. Uzman Mustafa Aslan, Aydın İl Göç İdaresi Müdür Vekili Necati Doru, ADÜ Uluslararası Öğrenci Toplulukları Başkanı Doç. Dr. Mesut Kırmacı, akademik, idari personel ve öğrenciler katıldı.
“HEPİNİZ ÜNİVERSİTEMİZİN BİRER EVLADISINIZ”
ADÜ Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan konuşmasında, yabancı bir ülkede okumanın zorluklarını öğrencilik yıllarından iyi bildiğini ifade ederken, uluslararası öğrencilere gereken desteği vereceklerini söyledi. Prof. Dr. Bircan, “Bir Rektör olmanın yanı sıra bir abi, bir kardeş olarak sizin sorunlarınızı ve sıkıntılarınızı paylaşmaya hazırız. Hepiniz Üniversitemizin birer evladısınız.” dedi.
“DAHA ÇOK YABANCI ÖĞRENCİYE EV SAHİPLİĞİ YAPMAK İSTİYORUZ”
ADÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recai Tunca ise, ADÜ’nün bugün itibariyle 40 farklı ülkeden 325 öğrenciye ev sahipliği yaptığının altını çizdiği konuşmasında Üniversitemizin daha çok yabancı öğrenciye ev sahipliği yapmak istediğini söyledi. Prof. Dr. Tunca, Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) olarak daha önceden şahsen yapılan başvuru ve sınav sürecini internet ortamına taşıyarak başvuru yapacak öğrencilerin de işini kolaylaştırdıklarını söyledi. Konuşmaların ardından geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Adnan menderes Üniversitesi İktisat Fakültesi Öğrencisi Themba Dhlamini için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.
Aydın İl Göç İdaresi Müdür Vekili Necati Doru da 6458 Sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu ve Göç İdaresinin İşlevleri hakkında öğrencileri bilgilendirdi. ADÜ Uluslararası Öğrenci Toplulukları Başkanı Doç. Dr. Mesut Kırmacı ve ADÜ Gençlik Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi personeli Uzman Psikolog M. Neslihan Turgut da öğrenci toplulukları için kısa sunumlar gerçekleştirdi.
ADÜ 335 ULUSLARARASI ÖĞRENCİYE SAHİP
Üniversitemiz Uluslararası Öğrenci Ofisi Personeli Uzman Öncel Sencerman , uluslararası öğrenciler ve Üniversitemiz hakkında bilgi verdi. Sencerman, 325 lisans ve ön lisans öğrencisinin yanı sıra 10 Doktora, Yüksek Lisans ve TUS öğrencisinin de Üniversitemizde eğitim öğretim hayatına devam ettiğini söyledi.
2 DİLDE ŞİİR İZLEYENLERDEN ALKIŞ ALDI
ADÜ Uluslararası Öğrenciler Topluluğu Genel Sekreteri Ganalı Mohammed Nurudeem Alhassan, topluluğun amacının uluslararası öğrencilerin kaynaşması, eğitim adaptasyonlarının sağlanması ve kültürler arası etkileşimde rol oynamaları açısından önemli olduğunu ifade etti. Üniversitemiz Tıp Fakültesi Öğrencisi Francisco Jose Lopes Junior; Türkçe ve İngilizce şiir okuyarak izleyenleri etkiledi. Gerçekleşen sunumların ardından fotoğraf çekimi gerçekleşti. Daha sonra gerçekleşen kokteylle eski uluslararası öğrenciler ile yeni öğrenciler tanıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz