AHMET ERTÜRK, EFELER ZİRAAT ODASI’NI ZİYARET ETTİ

0
215

AK Parti eski Aydın milletvekili Ahmet Ertürk, Efeler Ziraat Odası’nı ziyaret ederek oda yöneticileri ile bir araya geldi.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ile görüşmek için randevu alan Efeler Ziraat Odası yönetimi, görüşme öncesi Aydın tarımın da etkili olan eski vekil Ahmet Ertürk ile toplantı düzenleyerek bir araya geldi.
Efeler Ziraat Odası Başkanı Rıza Posacı, tarım ve hayvancılıkta yaşanan sıkıntılar, özellikle süt fiyatlarında yaşanan istikrarsızlık ve bu yönde yaşanan sıkıntıları dile getirilirken ayrıca gübre ve yemde ki KDV indirimin çiftçilere yansıyan olumlu yönü ele alındığı söyledi. Posacı, “Süt fiyatları gün geçtikçe aşağı düşüyor. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığın ön gördüğü fiyatlar 1.15 TL’dir. Şu anda süt fiyatları 1 ile 1.10 TL bandına yakın noktalara düştüğünü görüyoruz. Burada Et ve Süt Kurumu müdahale etmesi gerekiyor. Havancılıkta ki gelir ve giderler iyi bir şekilde dengelenmez ise bunun arkasında büyük sıkıntılar ortaya çıkar. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımıza bu sıkıntıları iletmek istiyoruz. Bakanımız ile bir randevumuz var. Aydın eski milletvekili Ahmet Ertürk ile randevu öncesi bir araya gelmek istedik. Ziraat Odası salonun da gerçekleştirdiğimiz toplantıda il genelinde tarım ve havancılıkta yaşanan sorunları dile getirdik. Bakanımız ile görüşme sağlanmadan önce kendi aramızda sorunları ele aldık” diye konuştu.
ZİRAAT ODALARI BAKAN ÖNCESİ ERDEM İLE DİALOG KURMAK İSTİYOR
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Tarım Komisyonu Üyesi AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem ile de ziraat odaları olarak diyalogları geliştirmek istediklerini ifade eden Posacı, yeni bakan ile görüşmeden önce Erdem ile bir araya gelmek istediklerini sözlerini ekledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz