Atça’da 2. Geleneksel İncealan Boğa Güreşleri yapıldı

0
132

Aydın’ın Sultanhisar ilçesinde boğalar, kırsal Atça Mahallesinde bulunan güreş arenasında mezarlık çevre düzenlemesi için güreştiler. Boğa güreşlerini 5 bin kişi izledi. Boğa güreşlerinde 150 seçkin boğa güreşti.
Sultanhisar ilçesinin kırsal Atça Mahallesi’nde 2. Geleneksel İncealan Boğa Güreşleri, pazar günü yapıldı. Aydın ve Muğla bölgelerinden gelen toplam 150 seçkin boğanın güreş tuttuğu sezonun ilk Boğa güreş festivali, büyük heyecana sahne oldu.
Aydın’ın en önemli kültürel etkinliklerinden biri olan boğa güreşleri, bu hafta sonu Pazar günü Sultanhisar ilçesinin kırsal Atça Mahallesi’nde yapıldı. Atça güreş Arena’sında düzenlenen Geleneksel İncealan Boğa Güreş festivali. 1 Ağustos Pazar günü gerçekleştirildi. Pandemi nedeniyle iki yıl aradan sonra yeniden yapılacak olan boğa güreş festivali renkli görüntülere sahne oldu.
Kırsal İncealan Mahalle Muhtarı Tolga Turan, ‘Boğalarımız İncealan Mahallemizin Mezarlık çevre düzenlemesi için güreştiler’Geleneksel İncealan Boğa Güreşi için hazırlıkların tamamlandığını belirten kırsal İncealan Mahalle Muhtarı Tolga Turan, “Pandemi nedeni ile yaklaşık iki yıldır güreşlerimizi yapamadık. Bu yıl boğa güreşlerimizi düzenledik. Düzenlediğimi boğa güreş şenliğimizde, Aydın ve Muğla bölgelerinden toplam 150 seçkin boğa güreş tuttular. Boğa güreşimizden elde edeceğimiz gelir ile kırsal İncealan Mahallemizde bulunan mezarlığımızın duvarlarının yapımı ve çevre düzenlemesini yapacağız. Tüm boğa güreşsever izleyicilerimize bizleri yalnız bırakmadıkları için çok teşekkür ediyoruz” dedi.
Boğa güreşlerine izlemek için güreş severler 25 TL. ücret ödeyerek sezonun ilk boğa güreşlerini izlediler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz