AYDIN SERİN VE YAĞIŞLI HAVANIN ETKİSİNE GİRİYOR

0
395

Balkanlar üzerinden gelen serin ve yağışlı havanın etkisine girecek olan Türkiye’de beklenen olumsuz hava koşullarında Aydın’da da hissedileceği belirtildi.
Türkiye, yarın Balkanlar üzerinden gelen serin ve yağışlı havanın etkisine girmesi bekleniyor. Sabah saatlerinde Trakya ve Marmara bölgesinde başlayacak sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklindeki yağışların, öğle saatlerinden itibaren İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu’nun güney ve batısı, Batı Karadeniz ile Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ve Doğu Anadolu’nun güneydoğu kesimlerinde görüleceği tahmin ediliyor.
Sabah saatlerinde Çanakkale ve Balıkesir illeri genelinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, öğle saatlerinden itibaren İzmir’in kuzey ve doğu, Manisa’nın merkez ve kuzeyi ile Aydın’ın doğu ilçelerinde etkili olması bekleniyor.
Yağışların yarın gece geç saatlerde Ege Bölgesi’nde etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklıklarının yarın bölge genelinde 3 ila 5 derece azalarak mevsim normalleri seviyesinde seyredeceği belirtildi. Rüzgarın da yarın bölge genelinde kuzey yönlerden orta, yağış anında kuvvetli şekilde esmesi bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz