AYDINLI MUCİTLER PROJELERİYLE GÖZ DOLDURDU

0
368

TÜBİTAK 4006 BİLİM FUARI AYDIN’DA BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Aydın’da okulların düzenlediği bilim fuarları şenlikleri Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile devam etti.

Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, yardımcıları A. Tansel Sarayköylüoğlu, Seyfullah Okumuş ve Şube Müdürü Murat Demirci ile birlikte Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin bahçesinde düzenlenen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarını gezerek projeler hakkında bilgi aldı.

Fuarın bu yıl 95 proje ile ikincisini gerçekleştirdiklerini belirten Okul Müdürü Sami Yavuz, “Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan ve TÜBİTAK Bilim ve Toplum Dairesi tarafından yürütülen ‘Eğitimde İşbirliği Protokolu’ kapsamında 406 TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programının açıldığını ve bu çerçevede bu yıl ikincisini gerçekleştirdiğimiz fuarda 95 proje sunduklarını ve amacımız proje algısı oluşturmaktır” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarında bulunan bütün stantları gezerek, akülü go-kart, medikal sektördeki çalışmalar, damar görüntüleme cihazı, parmaktan nabız ölçer ve iyontoferez (aşırı terleyenler için geliştirdikleri seanslı alet) ile diğer projeler hakkında detaylı bilgi aldı.

Okul tarafından tasarımı yapılan akülü araçla da bir süre gezen İl Milli Eğitim Müdürü Pervin, projeleri hazırlayan öğrencileri kutlayarak, “Projelerde emeği geçen bütün öğrencilere ve onlara emek veren değerli öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ederim” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz