Didim Yazarlar Festivali sona erdi

0
94

Aydın’ın Didim ilçesinde 17.Didim Yazarlar Festivali sona erdi. Didim’de bu yıl 1-15 Ağustos Tarihleri arasında 17. düzenlenen Yazarlar festivali Son Gününde Duayen Gazeteci-Yazar Uğur Dündar’ı ağırladı. Duayen Gazeteci-yazar Dündar’a Didim’liler yoğun ilgi göstererek kitaplarını imzalattırmak için uzun kuyruklar oluşturdu. Okurları ile yakından ilgilenerek kitaplarını imzalayan Dündar gördüğü ilgiden mutlu olduğunu bildirdi.
Festivalin son gününde Didim’li okurları ile buluşan Uğur Dündar’a ve son gece festivale katılan yazarlara Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay ve Didim CHP İlçe Başkanı Nurettin Koçak, Didim Belediyesinin hazırlamış olduğu 17. Yazarlar Festivali katılım plaketi verdi. Festivalin son gecesinde Eski Adalet Bakanı Seyfi Oktay’da katıldı.
Gazeteci Yazar Uğur Dündar yaptığı konuşmasında, “Bizleri sizlerle buluşturan Didim Belediye Başkanımıza huzurunuzda bir kez daha teşekkür ediyorum. Başkan Atabay Didim’in daha güzelleşmesi, yeşilini, doğasını korumak için tüm gayreti ile çalıştığını, ranta ve rantçılara geçit vermediğini yakından görüyor ve takip ediyoruz. Birçok iftiralara, yalanlara, saldırılara uğradı. Fakat hiçbir şey onu Didim için hizmetten alı koyamadı, koyamayacaktır. Sizlerden aldığı destekle yanlışın önünde dimdik ayakta durmaya devam etti. Sizlerde başkanınıza sahip çıktınız. Her zaman yanında olmaya ve desteklerinizi vermeye devam edin. Bizlerde gazeteciler ve yazarlar olarak sizlerin haber alma hakkınıza saygı duyarak, doğrularla yanlışın karşısında olduk. Çeşitli iftiralara saldırılara bizlerde uğradık fakat yılmadık yılmayacağız. Doğru bildiğimiz yoldan ayrılmayacağız. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum” dedi.
Didim Belediye Başkanı Atabay yaptığı konuşmasında, “Duayen Gazeteci-Yazar Uğur ağabeyimize bu güzel sözleri için teşekkür ediyorum. Kendisinden bunları duymak beni gururlandırdı. Biz her zaman Didim için en hayırlısı ve doğrusu ne ise onu yapmaya çalışıyoruz. Hiçbir engel bizi bu yoldan ayıramaz. Biz Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği Muasır Ülke çizgisinden ayrılmadık ayrılmayacağız. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün söylevinde ” Hattı Müdafaa yoktur, sathı Müdafaa vardır. O Satıh Bütün Vatandır” söylevi çizgimizdir. Uğur Dündar’a Festivalimizi onurlandırdığı için Didimliler adına bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz