Didim’de Fen Lisesi için ilk adım

0
144

Ünlü “Gelecek Yıl Didim’e Fen Lisesi Kazandıracağız”

15 Temmuz’da Askeri darbe girişimin sonrasında başlatılan operasyonlarda birçok özel okulla el konulmuş ve devlet envanterine kaydedilmişti.
Operasyonlar kapsamında kapatılan okullardan Didim Özel Gonca Koleji Aydın’da gerçekleşen kapsamlı operasyon sonrası mühürlenmişti. Didim’in ihtiyacı olan İmam Hatip Lisesi ve ortaokulu inşaatı devam ederken yapılan açıklamalarda AK Parti ilçe Başkanı Cenk Ünlü’nün “Sırada Fen Lisesi var” sözünün Didimliler tarafından yeniden gündeme alınması ve kapatılan okulun Fen Lisesi olarak faaliyet göstermesi isteniyor.
Daha önce Didim’e Fen Lisesi yapılması için toplanan imzalar ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yer tahsis edilmesi için görüşmelerin devam ettiği bilgisi paylaşılmış ve programa alındığı bilgisi siyasiler ve kamu görevlileri tarafından teyit edilmişti.
Son yapılan TEOG sonuçlarından da anlaşıldığı üzere, Didimli birçok öğrencinin Didim dışındaki Fen liselerinde eğitim gördüğü ve birçok öğrencinin her gün yolculuk yaparak eğitimine devam ettiği kimi öğrencilerinde bu okulların pansiyonunda yatılı olarak kaldığı biliniyor.
Didim’in yükselen nüfusu ve Fen Lisesi eksiğinin kapatılan okulun Fen Lisesi olarak tahsis edilmesi öğrenci velilerinin de rahatlamalarına neden olacak. Konuyla ilgili olarak bilgiler veren AK Parti İlçe Başkanı Cenk Ünlü “Fen lisesi olması noktasında çalışma bulunduk. 2016 yılı içerisinde teknik olarak mümkün değil hem yurdu yok hem de sınav kitapçıklarından yer almadığı için de mümkün değil. Bu yıl o okulu orta öğretim kurumu olarak hizmet verecek. 2016-2017 eğitim döneminde yurt eksikliğinin tamamlanması ve burasının gelecek yıl sınav kitapçığına girmesinin ardından Fen lisesi olarak 2017-2018 eğitim yılında hizmet verecek. Bu konuda takiplerimiz devam edecek.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz