EFELER’DE TİYATRO GÜNLERİ BAŞLIYOR

0
467

Efeler Belediyesi, Efeler Kent Konseyi ve Aydın Rotary Kulübü işbirliği ile düzenlenen tiyatro oyunları, tiyatro severlerle buluşuyor.
14 Ekim’de sahnelenecek olan “ İbret-i Alem” adlı doğaçlama tiyatro gösterisi, Ankara’da yaşanan terör saldırısı nedeniyle iptal edilmişti. Aydın’da birçok tiyatro topluluğunda yer almış, tiyatro kursu almış öğrenciler, oyuncular, dramaturg ve yönetmenlerin buluştuğu oyunların ilki olan “İbret-i Alem” adlı doğaçlama tiyatro gösterisi, 14 Kasım Cumartesi günü saat 20.00’de Aydın Kültür Merkezi Hidayet Sayın Sahnesi’nde seyircilerle buluşacak.
Ücretsiz olan ve tüm halkın davetli olduğu tiyatro gösterilerine yoğun ilgi bekleniyor. Aydınlılara tiyatro ziyafeti yaşatacak olan ekip, 22 Kasım Pazar günü saat 20.00’de ‘Gel Oyna Gül Oyna’ adlı orta oyunu ile geleneksel Türk tiyatrosu zevki yaşatacak. 27 Kasım Cuma günü saat 20.00’da ‘İnsan Denilen Garip Varlık’ adlı kolaj oyunuyla tiyatro severleri buluşturacak. Çocuk tiyatro severleri de unutmayan ekip, 12 Aralık Cumartesi günü saat 14.00’de ‘Kahramanlar Kumpanyası’ adlı çocuk oyunu ile tiyatro perdesini kapatacak.
“KÜLTÜREL VE SANATSAL FAALİYETLERİN DEVAMINI SAĞLAMAK İSTİYORUZ”
Sanatın ve sanatçının her zaman yanında olduklarını belirten T.C. Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan,” Belediye olarak halkımıza vereceğimiz her hizmet bizim için önemlidir. Bu hizmetlerden biri de sosyal ve kültürel etkinliklerimizdir. Sanat, sanatı fiilen yapanlar hem de izleyenler için yaşamaya bağlayan etkinliklerdir. Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi; “Sanat güzelliğin ifadesidir.” Tiyatro da, insanı insana, insanla anlatan bir sanat türüdür ve bu nedenle de bütün dünya oyun sahnesidir, tiyatronun ta kendisidir. Belediye olarak kültürel ve sanatsal faaliyetlerin devamını sağlamak istiyoruz. Bu nedenle de sanatın ve sanatçının her zaman yanındayız” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz