Genç gönüllüler afet eğitimlerine başladı

0
247

Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi’nde “Temel Afet Bilinci Eğitmeni’’ seminerlerine başladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı arasında yapılan protokol gereği, Eğitim Kültür ve Araştırma Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen eğitiminlerle, başta deprem olmak ülkemizde sıkça görülen afetlere yönelik olarak, afetlerin öncesi ve sonrasında yapılacak doğru davranışların halkımıza ve öğrencilerimize kazandırılmasında rol olacak gönüllülere ‘’Temel Afet Bilinci Eğitmeni’’ olarak yetiştirmek olduğu belirtildi.

Eğitimler öncesi açıklama yapan Afet ve Acil Durum Eğitim Merkezi Öğretmeni İhsan Avşar,”Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) bilinçli Türkiye Program çerçevesinde afet’e hazır üniversiteli gönüllü gençleri afet konusunda bilinçlendirmeye yönelik eğitim programıdır. Türkiye genelinde başlatılan program çerçevesinde bugünde Aydın’da 3 gün sürecek olan derslere başlamış bulunuyoruz. Üniversite gençlerinden gönüllü olarak katılan genlere bizlerde afet konusunda her türlü Afed öncesi ve sonrası konularında her türlü eğitimler verilecektir. AFAD başkanlığı olarakta program çerçevesinde ülkenin yüzde 80’nini afet konusunda bilinçlendirmeyi hedefliyoruz. 2013 yılında başlatılan programla birlikte ülkemizde yaklaşık 15 Milyon kişiye eğitim verilmiştir. Hedefimiz bu sayıyı dahada yukarıları çıkarmaktır. Aydın’da başlatılan program için 7 tane öğretmenimiz Ankara’dan eğitimler için gelmiştir. Eğitimler 3 farklı sınıfta 3 gün boyunca devam edecektir” dedi.

9 – 11 Aralık 2016 tarihlerinde Aydın Gençlik Merkezinde gerçekleştirilecek eğitimlerin sonunda eğitime katılacak katılımcılara ‘’Temel Afet Bilinci Eğitmeni’’ sertifikası verilecek. 3 gün sürecek eğitimde katılımcılar uzman eğitmenler tarafından eğitim görecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz