Koçarlı Adnan Menderes Kent Ormanında yapılan Tırmanma yarışları tamamlandı

0
109

Koçarlı Belediyesi tarafından ikincisi düzenlenen ve Adnan Menderes Kent Ormanında yapılan Koçarlı Tırmanma Yarışları tamamlandı. AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim branşında birinci olarak birincilik ödülü ve kupasını aldı.

AYDIN’ın koçarlı ilçesinde Koçarlı Adnan Menderes Kent Ormanında yapılan ve 2 gün süren Koçarlı Tırmanma yarışları yapıldı. İlk olarak 2018 yılında yapılan ve çok sayıda sporseverin katıldığı etkinlik, pandemi nedeniyle geçtiğimiz yıl yapılamamıştı. Sporcuların gösterdiği yoğun talep üzerine pandemi kurallarına uygun olarak Koçarlı Belediyesi tarafından tekrar düzenlenen Koçarlı Tırmanma yarışları, seyircilere yarış heyecanı yaşattı.

Yarışlar başlamadan önce yarışların ilk gününde düzenlenen törende konuşan Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, “Koçarlı son 40 yıldır alamadığı hizmetleri alma noktasında göreve geldiğimiz günden bugüne çok mesafe kat etti. Bu anlamda bize desteklerini esirgemeyen Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, milletvekillerimize ve Sayın Valimize çok teşekkür ediyoruz. Atatürk Kupası alanında yapılacak olan Tırmanma Yarışı ilçemizin tanıtımına büyük katkı sağlıyor. Yapılan bu etkinlikle unutulmaya yüz tutmuş Koçarlı, merhum başbakanımız demokrasi şehidi Adnan Menderes’in şehri Koçarlı’nın hatırlanmasına ve hak ettiği değerin verilmesi konusunda hakkının verileceğinden hiçbir şüphem yok. Bu tanıtımlar Koçarlı’nın daha da gelişmesine katkı sağlayacaktır” dedi.

Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, ‘40 yıldır yatırım alamayan Koçarlı’nın yüz yılını inşaa ediyoruz’

Koçarlı’ya yapılan hizmetlerden söz eden Nedim Kaplan, “Belediye binası ve emniyet binasının çalışmaları çok yakında bitecek. Belediye binamız basit bir bina değil. Belediye binasının içinde kadın dinleme merkezi, gençlik merkezi, kütüphane, belediye işlerinin yürütüleceği hizmet alanları olacak. Emniyet binası da Koçarlı’nın tam merkezinde olacak. Bu bina akıllı bina. Kendi enerjisini kendisi üretecek. Güneş enerjisi santralleri kurularak hem emniyetimizin hem de belediyemizin elektriği ve yakıtı oradan karşılanacak. Artan elektrik de TEDAŞ’a ve AYDEM’e satılarak ilçemize gelir sağlanacak. Belediye hizmet binamızı, emniyet binamızı, jandarma hizmet binasını, Koçarlı Kent Meydanını yılbaşı dönemine kadar açmayı planlıyoruz. 40 yıldır yatırım almayan Koçarlı’nın birikmiş problemleri birkaç yılda çözülmez. 40 yıldır yatırım almayan Koçarlı’nın gelecek 100 yılını inşaa ediyoruz. 2023 Türkiye’sinde sorunları aşmış, alt yapı, üst yapı eksikleri kalmayan, güvenlik meselesini çözmüş, sağlıkta, eğitimde ve ulaşımda en iyi hale gelmiş, kültürel değerlerine sahip çıkan bir Koçarlı için çalışıyoruz” diye konuştu.

AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim, ‘Ben 30 yıldır motor sporları ile uğraşıyorum. Yatırımlar için uğraşıyoruz’

2018 yılındaki Koçarlı Tırmanma Yarışında birinci olan ve motor sporlarıyla yakından ilgilenen ve düzenlenmesinde büyük katkıları olan AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim, “Yaklaşık 30 yıldır motor sporları camiası içerisindeyim. Ülke genelinde motor sporlarının gelişmesi için çaba harcıyorum. Nazilli ilçesinde İsabeyli’nin belde olduğu ve Belediye Başkanı olduğum dönemde 8 kere kırsal Çobanlar Mahallesinde tırmanma yarışları düzenledik. Bu sporun gelişmesi için elimizden geleni yapmak istiyoruz, Nazilli ve Yenipazar da motor sporları için bu spor dalları için yeni alanlar yapıyoruz. Bu yarışmada sporcu olarak ben de yarışacağım, tüm yarışmacılara başarılar dilerim” dedi.

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, ‘Hem Aydın’ın hem Koçarlı’nın tanıtımı için önemli bir yarış’

Koçarlı Tırmanma Yarışının hem Aydın’ın hem de Koçarlı’nın tanıtımına büyük katkı sağlayacağını belirten Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, “Böylesine önemli bir organizasyona Koçarlı ev sahipliği yaptığı için Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Koçarlı önemli bir ilçe. Gerekli kamu yatırımları da bu ilçede devam ediyor. Koçarlı ilçemizi daha iyi bir noktaya taşımak için elimizden geleni yapıyoruz. Tırmanma yarışı hem ilimizin hem de ilçemizin tanıtımında büyük katkı sağlayacak. Tüm yarışmacılara başarılar diliyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından halk oyunları ekibi tarafından gösteri yapıldı. Atatürk Kupası Koçarlı Tırmanma Yarışı Aydın Valisi Hüseyin Aksoy’un bayrak kaldırması ve start vermesi ile yarışlar başladı. İki gün süren yarışların tamamlanmasının ardından Koçarlı Kent Meydanında ödül töreni düzenlendi. AK Parti Aydın milletvekili motor sporları ile tanınan rallici Bekir Kuvvet Erim’de kendi branşında yarışarak birincilik kürsüsüne çıktı. Kupasını aldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz