POLİCAN NAZİLLİ’DE ÇOCUKLARI EĞLENDİRDİ

0
407

Aydın’da “Geçmişi Öğrenelim Geleceğe Yön Verelim” projesi kapsamında maddi imkanlarının kısıtlılığı nedeniyle herhangi bir sosyal faaliyete katılma imkanı olmayan 12-16 yaş gurubunda bulunan yaklaşık 200 için piknik ve eğlence programı düzenlendi.

Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında Nazilli İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliğinin hazırlamış olduğu “Geçmişi Öğrenelim Geleceğe Yön Verelim” projesi ile maddi imkanlarının kısıtlılığı nedeniyle herhangi bir sosyal faaliyete katılma imkanı bulamayan bu nedenle sosyal yoksunluk çeken çocuklarımızın bir nebzede olsa bu yoksunluklarını gidermek ve iyi zaman geçirip birbirleriyle diyaloğunu güçlendirmek, birlik ve kardeşlik duygusunu pekiştirmek, şehrin gürültüsünden ve stresinden uzaklaşıp doğayla baş başa eğlenceli vakit geçirmelerini sağlamak amacıyla ilçe genelinden belirlenen, sosyal yoksunlukları bulunan çocuk ve gençlerin katılımı Sümer Mesire Alanı içinde, 12-16 yaş grubu yaklaşık 200 kişilik piknik ve eğlence programı düzenlendi.

Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur’un da katıldığı programda ÇOGEP projesi kapsamında düzenlenen Koro-Gitar Kursu öğrencilerinin verdiği konser beğeni toplarken, etkinlik eğlence grubu eşliğinde hazırlanan oyunlarla devam etti. Her oyunun sonunda dereceye giren ilk üç öğrenciye çeşitli hediyeler takdim edildi. Katılımcı öğrencilerin tamamına polis logolu şapkalar hediye edildi. Etkinliğe katılan çocuklar, maskot polis Polican ile birlikte gönüllerince eğlendi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz