TABAKHANE DERESİ TEMİZ DURMUYOR

0
336
TABAKHANE DERESİ TEMİZ DURMUYOR DÜN TEMİZLENDİ, BUGÜN KİRLENDİ

DÜN TEMİZLENDİ, BUGÜN KİRLENDİ

Efeler Belediyesi ekipleri tarafından temizlenen Tabakhane Deresi, vatandaşlar tarafından kirletilmeye devam edilince bir gün önce temizlenen dere ertesi günü yine çöplüğe dönüştü.
Geçtiğimiz günlerde vatandaşlardan gelen yoğun şikayet üzerine şehrin ortasından geçen Tabakhane Deresi Efeler Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerince temizlendi. Temizleme işlemi sırasında dereden, su ve meşrubat şişeleri, evsel atıkların yanı sıra hayvan kellesi de bulan ekipler şaşkınlığını gizleyememeşti. Duruma tepki gösteren çevreci vatandaşlar da belediyeye temizleme hizmetinden dolayı teşekkür etmiş ve derede oluşan kötü koku ile görüntünün nedeninin çevreye duyarsız kişiler olduğunu ileri sürmüşlerdi.
TEMİZLİĞİN ERTESİ GÜNÜ YİNE ÇÖPLÜĞE DÖNDÜ
Tabakhane Deresi belediye ekiplerinin temizliğinin ertesi günü bilinçsiz vatandaşlar tarafından yine eski görüntüsüne geri döndü. Şehir çöplüğü haline gelen derenin etrafındaki dereye estetik görünüm kazandırmak amacıyla konulan çiçek saksıları da kötü görüntüden nasibini aldı. Saksıların içerisine atılan sigara izmaritleri ve su şişeleri yüzünden bazı çiçekler kurudu.
“TABAKHANE DERESİ KİMİN SORUMLULUK ALANINDA
Temizlikten 24 saat geçmesinin ardından derenin yine eski kirli görüntüsüne geri dönmesine isyan eden vatandaşlar, Aydın Büyükşehir Belediyesi’nce çevre düzenlemesi yapılan derenin temizliği de Efeler Belediyesi tarafından yapılırken, kirliliği rahatsızlığa neden olan Tabakhane Deresi’nin DSİ’ye mi yoksa yerel yönetimlere mi ait olduğu merak konusu olurken, vatandaşlar şehrin içinden geçen bu derenin temiz tutulmasını istediler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz